Jednym z piękniejących miast w Polsce, stolicą Wielkopolski leżącą nad rzeką Wartą jest Poznań. Miasto to przyciąga tłumy turystów ze względu na szeroki wachlarz atrakcji turystycznych. Znaleźć tu można wspaniałe zabytki architektoniczne, relaksujące tereny zielone, odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych jak i sportowych. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie by pobyt sprawił dużo radości.

Jeśli chodzi o historię, Poznań uznawany jest za początek narodzin państwa polskiego. W przeszłości był stolicą i siedziba władców, a w katedrze poznańskiej znajdują się groby pierwszych władców Polski: Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego

Miejscem zwracającym szczególną uwagę turystów jest z pewnością Stare Miasto, otoczone urokliwymi i romantycznymi uliczkami. Każdy z pewnością słyszał o poznańskich koziołkach, które codziennie w południe ,,bodą” się na wieży Ratusza –najwspanialszej renesansowej budowli w Poznania. Niezwykłym zabytkiem jest bazylika archikatedralna, której początki sięgają X wieku. Na uwagę zasługuje również monumentalna budowla – Zamek Cesarski, zachwycający swym ogromem. Obecnie znajduje się tam Centrum Kultury Zamek. Oprócz kina, galerii sztuki funkcjonują w nim również restauracje oraz kluby muzyczne.

Wielbiciele sportów i rekreacji również nie będą zawiedzeni. Ogromny ośrodek sportowo-rekreacyjny, nazywany – Malta, codziennie przyciąga tłumy zwiedzających. Jest to jezioro na którym poprowadzono tor regatowy, ponadto wraz z wieloma innymi atrakcjami. Poznań oprócz posiada również bogatą bazę usługową. Organizacją ważne spotkanie, przyjęcie możemy przebierać wśród ofert wielu restauracji, hotelów i ośrodków szkoleniowych.

Gdzie zrobić wesele w Poznaniu?

Ślub dla wielu z nas jest niezwykle wyjątkowym wydarzeniem, ale zarazem i wymagającym dużo poświęcenia i energii jeśli dodatkowo organizujemy wesele. Poznań oferuje wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc gdzie będziemy mogli cieszyć się udaną zabawą do białego rana i wspominać przez długie lata.

Większość dobrych propozycji można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło ,,wesele Poznań”. Od razu zyskujemy mnóstwo propozycji stylowych czy eleganckich restauracji, pięknych hoteli. Decydując się zorganizowanie wesela w centrum Poznania np. w dość nowoczesnej restauracji czy hotelu otrzymujemy ciekawy kontrast ze względu na otaczające Stary Rynek piękne romantyczne uliczki. Przeglądając różne propozycje lokali warto zapoznawać się z promocjami jakie nierzadko są oferowane. W niektórych miejscach zyskujemy przykładowo 10% zniżki jeśli decydujemy się na wesele w piątek. Większość z nas stara się oszczędzać na czym jest to możliwe, więc jest to ciekawa opcja. Ponadto  sprawdzić należy, co dodatkowo otrzymujemy w wybranym przez nas miejscu. Czy w cenie zyskujemy profesjonalną pomoc przy dekoracji sali, obsługę w czasie wesele, czy inne dodatkowe atrakcje. Jeśli decydujemy się zaprosić gości z daleko warto mieć na uwadze, że nie wszystkie restauracje posiadają dużą liczbę miejsc noclegowych. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem  może być hotel, gdzie mamy pewność, że nasi goście będą mogli wypocząć w komfortowych warunkach.

Poznań jest na tyle ciekawym miastem, oferującym wiele niezwykłych lokali w których możemy zorganizować nasze wesele więc z pewnością dzień ten okaże się niezapomnianym.

Konferencje w Poznaniu

Poznań w swojej ofercie zapewnia nie tylko lokale w celach przygotowania imprez okolicznościowych, ale i liczne sale szkoleniowe, gdzie zorganizujemy konferencje. Poznań nie tylko przyciąga tłumy turystów, ale również ludzi biznesu. Głównym powodem są organizowane tam Międzynarodowe Targi Poznańskie. Odbywa się tu wiele ważnych ogólnopolskich oraz europejskich wydarzeń ekonomicznych jak i gospodarczych.

By konferencja należała do udanych trzeba pamiętać o doborze odpowiedniego ośrodka. Miasto oprócz typowych lokali gdzie można zorganizować imprezy okolicznościowe oferuje wiele sal konferencyjnych. Jednym z najprostszych sposobów sprowadzenia oferty miasta jest wpisanie w wyszukiwarkę hasła ,,konferencje Poznań”. Otrzymujemy całą listę hoteli czy typowych centrów konferencyjnych i szkoleniowych. Poszukując idealnego miejsca na konferencję zawsze należy zapoznać się ofertą wybranego przez nas miejsca. Istotne jest, czy sala posiada wysokiej jakości sprzęt audiowizualny i multimedialny, odpowiednie nagłośnienie, mikrofony, dostęp do Internetu oraz ,czy pomieszczenia są klimatyzowane. Ponadto zapytać warto o możliwość serwisu kawowego , lunchu czy kolacji. Sprawdźmy również czy dostępny jest przestronny parking wokół obiektu najlepiej dozorowany, zapewni to większy komfort przybyłym gościom na nasze konferencje. Poznań jest dużym miastem dlatego zwróćmy także uwagę na połączenie komunikacyjne wybranej sali z miejscami strategicznymi miasta takimi jak dworce, lotnisko, czy Międzynarodowe Targi. Zapewni to większy komfort naszym gościom.

Poznań jest z pewnością dobrym wyborem na zorganizowanie konferencji. Oprócz dużej oferty komfortowych pomieszczeń, zyskamy ciekawe połączenie nowoczesnego designu z ciekawą zabytkową i historyczną stroną miasta.

Hotele w Poznaniu

Decydując się na odwiedzenie Poznania, czy to w celach turystycznych, czy organizując imprezy okolicznościowe czy biznesowe warto pomyśleć o dobrych warunkach noclegowych. Z racji, że Poznań jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Najpopularniejsze są hotele. Poznań odwiedzany jest nie tylko ze względu na niezwykłą architekturę, ale odbywa się tu wiele spotkań biznesowych. W związku z tym Poznań stanowi świetną bazę hotelową.

Znalezienie odpowiedniego noclegu nie powinno być trudne, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło ,,hotele Poznań”. W obecnych czasach praktycznie każdy hotel posiada swoją stronę internetową. Dzięki temu możemy zobaczyć, co wchodzi w skład danej oferty, jak wyglądają pokoje, bowiem na ogół każda strona hotelu ma swoją galerię. Dość pomocnym rozwiązaniem w celu ułatwienia wyboru noclegu jest na niektórych stronach dodatkowa zakładka – referencje/opinie gdzie możemy zobaczyć, jakie wnioski o wybranym obiekcie wysunęli byli klienci. Ponadto coraz częściej powstają portale na których widnieją zestawienia różnych miejsc noclegowych, najczęściej wraz z opiniami jakie otrzymuje hotel. Poznań z racji, że jest jednym z wiele znaczących miast praktycznie zawsze widnieje w takich zestawieniach.

W zależności, co jest celem naszego pobytu w Poznaniu dobrze jest wybrać hotel spełniający nasze wymagania, żebyśmy mogli cieszyć się komfortowymi warunkami i dobrym odpoczynkiem po wytężonej pracy, w związku z uczestnictwem w konferencji, spotkaniu biznesowym, czy po aktywnym zwiedzaniu miasta.

Eventy w Poznaniu

Poznań jako dynamicznie rozwijający się ośrodek kulturowy, naukowy, gospodarczy i usługowy jest prężnie rozwijającym się rynkiem eventowym. Wybierać jest w czym, tylko trzeba wiedzieć czego się szuka i jakie warunki spełniać ma sala eventowa. Poznań oferuję bogatą bazę hotelową, hale widowiskowo – sportowe, miejsca plenerowe oraz rozrywkowe.  Decydując się na przygotowanie ważnych wydarzeń zależy nam by w efekcie przyniosły każdemu niezapomnianych wrażeń. Wybór miejsca eventowego zależy od charakteru planowanej imprezy, rangi gości oraz wymagań, co do standardów jakości. Jeśli naszym zadaniem jest zorganizowanie ważnej gali, bankietu zazwyczaj będziemy szukać miejsca eleganckiego, prestiżowego, z klasą, znajdującego się o dogodnym miejscu komunikacyjnym. Z całą pewnością idealnie nadawałyby się do tego hotele, których wybór jest bardzo szeroki. Ich przewagę stanowią przestronne i piękne sale, świetna kuchnia oraz duża liczba miejsc noclegowych dla uczestników oraz organizatorów. Gdzie zatem szukać konkretnego miejsca? Najprostszym sposobem jest oczywiście wpisanie w wyszukiwarce internetowej hasła: ,,sala eventowa Poznan”. Przeglądając podane strony możemy zapoznać się ze specyfiką każdego z miejsc, przejrzeć galerie przykładowych zdjęć czy zobaczyć, co wchodzi w skład oferty. Jeśli trudność stanowi dla nas zorganizowanie eventu, możemy skorzystać z usług firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Zyskujemy wtedy oprócz zaoszczędzonego czasu gwarancje powodzenia przedsięwzięcia.