Konferencje i eventy

Hotele sprawdzone i godne polecenia

Stary Browar w Poznaniu

Stary Browar w Poznaniu, choć w nazwie własnej posiada wyraz wskazujący na jego zabytkowość, to bynajmniej nie można w ten sposób określić obiektu browaru. Biorąc pod uwagę zarówno względy wizualne, jak również konstrukcyjne należy ocenić, to zbudowane w niedalekiej przeszłości centrum handlowe jako nowoczesne, a nawet futurystyczne. Budynek ten został wzniesiony w roku 2003, kiedy do użytku zostało oddane pierwsze skrzydło . Po czterech latach obiekt posiadał już dwa, gotowe do eksploatacji skrzydła.

Wyjątkowość i niepowtarzalność tego obiektu przejawia się przede wszystkim w tym, iż butiki z kosmetykami oraz ubraniami sąsiadują w nim z galerią sztuki. Dzięki temu jest to ciekawe miejsce, nie tylko dla fanów zakupów, lecz również wyższych doznań estetycznych. Przestrzeń ta w interesujący sposób kompiluje konsumpcyjny charakter współczesnego świata z wyższymi wartościami artystycznymi. Nietuzinkowe zastosowanie przestrzeni tego obiektu jest więc jednym z ważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce.

Stary Browar w Poznaniu zajmuje potężną powierzchnię, ponieważ aż 130 tysięcy metrów kwadratowych, która stanowi lokalizację dla 210 pasaży handlowych oraz sklepów. Dlatego też wszyscy pasjonaci zakupów mają tu prawdziwy raj na ziemi. Dodatkowo, jakby tego było jeszcze mało, w roku 2007 zostało dobudowane nowe skrzydło, przez co obiekt powiększył się o kolejne 65 tysięcy metrów kwadratowych. Nowa część jest niezwykle widowiskowa, ponieważ została złożona z sześciu kondygnacji, które są równomiernie rozłożone tak pod, jak i na powierzchni ziemi.

Chcąc zobaczyć to architektoniczne cudo, można swobodnie zaparkować na podziemnym parkingu, gdzie znajdują się miejsca dla 1200 samochodów. Wizytując ten obiekt w dniu powszednim nie trzeba się więc martwić o miejsce, ponieważ parking jest zwykle wystarczający dla samochodów chcących wjechać na jego obszar. Nieco więcej kłopotów ze znalezieniem miejsca postojowego może się pojawić w weekend.

Stary Browar Poznań

Stary Browar w Poznaniu

Wracając jednak do artystycznej natury tego miejsca warto wspomnieć, że Stary Browar łączy w sobie bardzo dużo typów współczesnej sztuki. Można się tam bowiem spotkać np. z bardzo niecodziennym i wybitnym programem   Art. Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, jaki został stworzony w 2004 r. Jego fundamentalną zasadą jest koncentracja uwagi wokół, zwykle mało dostępnych nurtów sztuki. W starym Browarze nie będą się także nudzili miłośnicy tańca współczesnego, gdyż od 2004 r. program takiej sztuki tanecznej jest realizowany, także przez Kulczyk Foundation.  Naturalnie, nie mogło by istnieć nowoczesne centrum artystyczno-handlowe, bez dostępu do wielkiego ekranu, który również można znaleźć w Starym Browarze. Wizytując ten obiekt warto mieć również świadomość tego, iż otrzymał on w 2005 r. nagrodę ICSC przyznawaną dla Najlepszego Centrum Handlowego na Świecie. Kategoria, która decyduje o wręczeniu tego tytułu, to obiekt handlowy o średniej wielkości.

1 Comment

  1. Zaproszenia na ślub

    10 lipca 2014 at 16:20

    Świetna strona ! Pozdrówka 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*